Knižnica

Naša bohatá Knižnica ponúka užitočné materiály, ktoré Vám pomôžu prekonať nástrahy podnikania

Tipy na prvé kroky (ako začať podnikať)  1. Zistite, či je malý biznis to správne pre vás. Venujte čas tomu, aby ste zistili, aký biznis chcete robiť a či vôbec začať podnikať je pre vás tá správna vec.
  2. Dajte si do poriadku osobné financie. Pred tým, než sa pustíte do podnikania, urobte si poriadok vo vlastných peniazoch.
  3. Vyberte si svoju medzeru na trhu. Veľa majiteľov malých biznisov uspelo v podnikateľských oblastiach, ktoré sú jedinečné alebo inovatívne. Dá sa na to pozrieť aj tak, že budete robiť niečo, čo už existuje ale lepšie ako iní. Prejdite si všetky vaše záujmy, zručnosti a históriu svojich zamestnaní, aby ste si vybrali ten správny biznis. Výber tej správnej medzery na trhu, pre ktorú budete mať nadšenie, zvýši vaše šance na úspech.
  4. Majte prospech z vášho biznis plánu. Cvičenie jeho tvorby je to, čo platí dividendy. Odpovedajte si na ťažké otázky radšej teraz, než bude neskoro alebo dva krát meraj a raz strihaj.
  5. Zapamätajte si, že nič sa nedeje, pokiaľ ste nič nepredali. Koľko veľa dobrých produktov sa nedostane na pulty predajní? Pochopte, že predaj poháňa váš biznis. Budete potrebovať dobrý marketingový plán s detailmi, ako zamýšľate podporovať, distribuovať, oceniť a predávať váš produkt alebo služby.
  6. Musíte vidieť zákazníka, aby ste ho poznali. Nezáleží na tom, akí ste zaneprázdnení. Strávte dostatok času s vašimi zákazníkmi. Ťažko spravíte správne rozhodnutia vo vašom biznise bez poznania ich názoru.
  7. Vyriešte problém vašich zákazníkov. Najlepší spôsob, ako uspokojiť zákazníkov, nie je predajom produktov, ale nachádzaním riešení ich problémov. Porozmýšľajte nad rozdielom.
  8. Nezabúdajte, že dodávatelia sú tiež vašimi partnermi. Dobrý dodávateľ je takisto dôležitý pre váš biznis ako dobrý zákazník. Starajte sa o vašich dodávateľov ako o zákazníkov a sledujte, ako vaše partnerstvo narastá.
  9. Neignorujte zákony a pravidlá. Podnikanie so sebou prináša aj rešpektovanie zákonov, potrebné registrácie, licencie a povolenia. Nenechajte si zatvoriť váš biznis pre nelegálny softvér, nezaplatenú daň či odvody!
  10. Získajte vášeň pre učenie sa. Ako sa váš biznis mení a rastie, potrebujete sa prispôsobiť a rásť s ním, aby ste boli dobrým manažérom. Jeden spoločný menovateľ, ktorého môžeme nájsť pri úspešných podnikateľoch, je vášeň pre učenie a zdokonaľovanie sa.


mk

Zdroj: entrepreneur.com