Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zloženie zálohy - platiteľ DPH

Otázka
Dobrý deň!

Chcem sa Vás opýtať, či ste už mali skúsenosti s nasledovnou situáciou:
- som živnostník, zatiaľ neregistrovaný ako platiteľ DPH. Od tohto mesiaca ale spĺňam podmienky na povinnú registráciu a hľadám si o tom nejaké informácie.
Nie je mi z tých všetkých článkov jasné, či zálohu/zábezpeku platia len tí, ktorí sa chcú registrovať dobrovoľne, alebo to platí pre všetkých?
Ak to platí pre všetkých, potom sú tam podmienky, kedy túto zábezpeku platiť treba. Keď však ale nemám žiadne záväzky, podnikám už vyše 10 rokov, mám uhradené všetko v zdravotnej, sociálnej poisťovni a aj na daňovom úrade, stanovia mi minimálnu zábezpeku aj tak, alebo vtedy to nie je nutné?
A ešte posledná otázočka, našla som si také tlačivo - žiadosť o registráciu pre platiteľa DPH, je okrem tohto tlačiva potrebné podať aj nejaké iné dokumenty alebo je toto všetko?

Vopred Vám ďakujem za odpovede.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.