Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zloženie zálohy - platiteľ DPH

Otázka
Dobrý deň!

Neviem ako pridať Ďalšiu otázku k tej starej, ale to je teraz jedno.
Povinne sa zaregistrujem na DPH, aj keď teda nemám záväzky v SP, ZP ani na daňovom úrade (rátajú sa aj minulé pokuty, ktoré už boli uhradené?), môže sa stať, že mi dajú neprimerane vysokú zábezpeku a nebudem ju vedieť zaplatiť? Tohto sa asi obávam najviac, aj keď asi je to len paranoja. Je pravdepodobné, že živnostníkovi, ktorý má malý obchodík, s obratom do tých 50 - 60 tis. € by dali zaplatiť zábezpeku viac ako 5 000? Do tých 5 tis. by to nebol až taký problém zaplatiť hneď, ale pri vyšších sumách?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.