Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Živnosť / TPP / náklady

Otázka
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné založiť si živnosť, keď pracujem na TPP v štátnom podniku (v dopravnom podniku MHD)? Ak by to bolo možné, a zisk by som mala nízky aj druhý alebo aj tretí rok do 2500-3000 €, do sociálnej a zdravotnej poisťovne by som neodvádzala nič ak by som nepresiahla určenú sumu? Alebo na druhý a tretí rok už by som bola povinná platiť do zdravotnej poisťovne každý mesiac 70,91€?
Chcela by som sa opýtať aj na náklady. Moc tomu nerozumiem ako sa to oplatí najlepšie. Na podnikanie bude potrebné kúpiť dron v hodnote 500e a neviem či ho môžem kúpiť už teraz alebo radšej počkať na tú živnosť a kúpiť ho na IČO. Využívaný bude hlavne na podnikanie. Preto neviem či počkať alebo si ho potom dať do nákladov. No čítala som že paušálne keby si to dám do nákladov, potom sa mi vráti 60% z ceny? Toto sa mi moc nezdá nie je to náhodou tak že to závisí od toho koľko za rok zarobím a z toho celkového príjmu ide 60% bez ohľadu na to aké som mala vysoké náklady? Alebo si to dať do nákladov ako reálne výdavky a o tú sumu znížiť základ dane? Ale čo ak ďalší rok nebudem musieť nič platiť lebo neprekročím danú sumu zisku za rok ale toto si dám do nákladov? Vráti sa mi niečo z toho? Prípadne ak by som kupovala mobil na splátky na 2 roky, do daňového by sa to mohlo dať až po tých 2 rokoch keď sa mobil splatí?

Ďakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.