Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma živnosť popri škole a dohode o brigádníckej práci študenta

Otázka
Dobrý deň, uvažujem nad založením živnosti, som študentka na VŠ a okrem toho ešte brigádujem-mám uzavretú dohodu o BPŠ a taktiež podpísané čestné vyhlásenie o odvodovom zvýhodnení (to čo môže byť len u jedného zamestnávateľa). Živnosť chcem mať popri tomto, nemalo by to dúfam vadiť, našla som iba, že si budem musieť podať sama daňové priznanie-doteraz to za mňa robil zamestnávateľ. To čestné vyhlásenie mi bude platiť a teda nebudem musieť žiadať o vrátenie daní?
Druhá moja otázka, ku ktorej odpovedi som sa tiež nedopátrala, ako je myslená prevádzkareň. Chcela by som šiť (na voľnú živnosť) a zároveň to aj predávať-no cez internet, takže by k nám nikto nechodil. Bývam v podnájme, ráta sa to teda ako prevádzkareň? Musím to teda niekam ohlásiť, alebo stačí na živnosti adresa môjho trvalého pobytu (20 km ďalej)? V zlmuve o podnájme máme, že byt nemôžem využívať na podnikanie...
Ďakujem za odpovede
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.