Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zivnost na Reklamne a marketingove sluzby (online) fakturovane do zahranicia

Otázka
Dobry den, zakladam si v SR volnu zivnost na reklamne a marketingove sluzby (online), za ktore budem fakturovat zahranicnu medialnu firmu, so sidlom v Australii...na zaklade zmluvy na dobu urcitu (1 rok).
Rad by som sa spytal, ci musim byt registrovany ako platca dph (za predpokladu, ze nebudem nic nakupovat a ze moj predpokladany rocny prijem bude vyssi ako 50,000 eur)? Ak ano, potom kedy mi tato povinnost vznika (prvym dnom podnikania alebo az dnom, kedy presiahnem stanoveny prijmovy limit)? Zaroven by som sa rad spytal, ci mozem vystavovat fakturu v penaznej mene odberatela, teda v AUD (spolu s prepoctom na EUR v den vystavenia faktury)? Dakujem pekne.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.