Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zena na rodicovskej a podnikanie

Otázka
Dobrý deň, hľadám niekoho kto by mi vedel bližšie objasniť podnikanie v oblasti výroby potravín ženy na rodičovskom príspevku.

Pokiaľ mám dobré informácie, žena na rodičovskom neplatí zdravotnú. Ale môže si nastaviť nejakú sumu ktorú bude platiť aby nebola v nedoplatku. Tu by ma zaujímalo ako sa to počíta. Povedzme že žena zarobí po a) 400€ (200€ v čistom ak odpočítam náklady) a po b) 1000€ (700€ v čistom).

A potom ako to je so sociálnou poisťovňou? Čítala som veľa článkov, ale neviem nikde nájsť čo je to presne ten vymeriavaci základ. Je to suma, ktorá je ako čistý zisk, alebo sa berie suma ktorú získa pri predaji, hoc nie je odpočítaný náklad na suroviny, elektriku atd.

Teda ak si človek nie je istý či mu biznis pôjde ale keďže teoreticky “neplatí” zdravotnú tak sa to oplatí skúsiť či?

A ešte posledná otázka. Čo všetko sa platí pri živnosti? Teda odovdy do zdravotnej, sociálnej. A ďalej? Daň z príjmu? Ešte niečo?

Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.