Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Záručná doba

Otázka
Dobrý deň prajem, chcel by som sa informovať ohľadom rozporu v záručnej dobe medzi Občianskym zákonníkom (udáva 24 mesačnú záručnú dobu) a Obchodným zákonníkom (udáva 12 mesačnú záručnú dobu). Ak to chápem správne, tak keď predávam tovar podnikateľovi, tak som povinný dať 12 mesačnú záruku a keď konečnému spotrebiteľovi, tak som povinný dať 24 mesačnú záruku? Nakoľko na tovar, ktorý dovážam zo zahraničia dostávam takisto len 12 mesačnú záruku.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.