Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zamestnanec/Zamestnávateľ a palivové karty z daňového aspektu

Otázka
Dobrý deň,

Chcela by som opýtať
1. Že ak zamestnávateľ (ide o s.r.o.) poskytne pre zamestnancov palivové karty, čo môžu využiť pri tankovaní do osobného auta na ceste do roboty a späť a aj na rôzne pracovné cesty (majú stanovenú maximálnu čiastu na mesiac, čo môžu vyčerpať), tak zamestnanec alebo zamestnávateľ majú nijaké povinnosti týkajúcej sa daní (napr. je to považovaný za nepeňažný príjem zamestnanca) alebo ked napr. berú tak že 80% z ceny nakúpených pohonných hmôt bude daňovým výdavkom pre zamestnávateľa, a 20% bude nedaňovým výdavkom pre zamestnávateľa tak je to v poriadku?

2. Treba na to nijaká zmluva zo zamestnancom alebo stačí to uviesť v internej smernici zamestnávateľa že poskytne taký benefit pre zamestnancov?

3. Čo je v prípade ak zamestnanci chcú čerpať z palivového karta aj napr. na dovolenku, alebo na súkromné účely? Môže zamestnávateľ prispievať aj na to? Bude to daňovým nákladom zamestnávateľa, príp. zamestnanec musí to zdaniť?

dakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.