Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Založení řemeslné živnosti v jiné zemiv ramci EU

Otázka
Dobrý den,
chtěla bych si zalozit zivnost v oboru kosmetické služby na uzemi SR, kde teď bydlím. Vsechny potřebné veci k zazoleni zivnosti mam. Dle uradu jsem se ale dozvěděla, ze jelikoz nejsem občanem SR a nebydlím tu dele, musim predlozit nejen najemni smlouvu, ale i potvrzeni od majitele našeho bytu ktery si pronajimame, ze souhlasí aby to mohlo slouzit pro podnikatelske ucely(mysleno pouze postu). Nas pronajimatel se ale tímto nechce zavazovat. Potvrzeni od nej tedy nemam a prostory, ktere si chci pro salon pronajimat nemohu mit bez zivnostenskeho listu. Napadlo me, že bych mohla dolozit adresu prielovych rodicu zijicich na SR, ale to mi bylo receno, že bych pro to stejne musela mit najemni smlouvu uzavrenou s jeho rodici. Prostory pro salon uz mám dohodnuté a timto se zdrzuje. Je nejaka moznost, jak bych jinak zalozeni zivnosti mohla dokončit? Dekuji, s pozdravem, Hrubá.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.