Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Zahraničná rezidencia + živnosť na Slovensku

Otázka
Dobry den,

rad by som sa vas opytal na otazku, ci mozem mat živnosť otvorenú na Slovensku. Podnikat na Slovensku a v Nemecku. Ale prechodny pobyt si ponechat v Portugalsku? Pretoze v Portugalsku sa povinne neplati zdrav. poistenie. Mam Europsky preukaz. A takto mi to vyhovuje, nakolko na Slovensko len dochádzam. Alebo musim platit v prípade otvorenia
si živnosti, zdrav. poistenie na Slovensku, ak uz zdravotne poistenie mam v inej členskej krajine EU?

Dakujem pekne
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.