Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma zahraničná osoba - živnostník

Otázka
Dobrý deň,


Môj kamarát (cudzinec- Ekvadorčan) bude podnikateľ - živnostník (ambulatný predaj) ako fyzická zahraničná osoba. Viete mi povedať aké povinnosti mu z toho vyplývaju? Bude zapísaný v OR. Ale čo sa týka účtovania, a aké doklady bude odovzdávať pri daňovom priznaní. Alebo či sa zmení aj to, že bude platcom DPH? (teraz má živnosť, lebo tu má trvalý pobyt, nakoľko sa ide rozvádzať ide si svoj pobyt preklasifikovat na prechodný za účelom podnikania, teraz nie je platcom DPH). A posledná otázka, povedzme, že od januára do oktobra vedie daňovú evidenciu, lebo je živnostník v podstate ako Slovák. A ked mu prejde žiadosť o prechodný tak koniec roka by mal už účtovať ako fyzická osoba zahraničná. Čo s účtovnictvom a daňovým priznaním v takom prípade?

Ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.