Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Začatie podnikania

Otázka
Dobrý deň. Obraciam sa na Vás s otázkou, či by mi niekto vedel v tomto poradiť. Ide o to, že uvažujem začať menšie podnikanie v oblasti predaja PC. Firma by podľa mojich predstáv mala fungovať čisto len prostredníctvom e-shopu, čiže by reálne nemala žiadne priame objekty, kde by sídlila, nakoľko mi príde zbytočné prenajímať si akékoľvek priestory pre tento účel. Firma by nemala žiadnych zamestnancov, čiže by som si všetko ohľadom predaja riešil sám a pripadne, že by bolo práce časom viac, zamestnal by som si nejakého študenta SŠ/VŠ so zameraním na tento typ práce, ktorý by mi ako brigádnik vypomáhal. To ale nie je podstatou, ktorú teraz riešim.
Problém je v tom, že nejak som nepochopil pojmu platca/neplatca DPH. Platiť DPH predsa platíme logicky všetci, nie? E-shop by sa zaoberal výkupom PC od súkromných spotrebiteľov, ktoré by boli následne zrepasované a predané konečnému zákazníkovi. Súkromný spotrebiteľ mi ale nebude zrejme vystavovať faktúru, v ktorej by si účtoval aj DPH, ktoré by potom on uhradil štátu. A hlavne by ma zaujímalo, ako to je s podnikaním, keď po pri tom by som mal ešte hlavné zamestnanie na TPP u zamestnávateľa? Pripadne, ak by mi niekto napísal zjednodušený postup, čo všetko potrebujem z dokladovať a vybaviť predtým, než vôbec začnem riešiť nejaký predaj, pretože na internete som našiel mnoho postupov, ale všetko je to tak komplikovane napísané, že kým človek pochopí jeden krok, tak predchádzajúci už ani nevie o čom bol. Ďakujem za rozumné odpovede.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.