Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Výroba a predaj cez e-shop

Otázka
Dobrý deň,

chcem vyrábať dreveno/kovové/živicové šperky, bytové dekorácie a iné výrobky z dreva. Následne by som ich predával cez svoj e-shop. Viem iba toľko, že si musím vybaviť voľnú živnosť a zverejniť na stránke obchodné podmienky, GDPR dokument. Pri objednávke musím vystaviť najprv nejakým spôsobom zálohovú faktúru, a po zaplatení musím vystaviť aj nejakú inú ? Ďalej si musím uchovať tieto faktúry a na konci roka si dať účtovníčke spraviť daňové priznanie ? Inak nič riešiť nemusím čo sa týka financií keďže nezarobím pravdepodobne viac ako je tá hranica 49 000 eur ročne ? Pokiaľ bude jednou z možností dopravy aj platba dobierkou cez poštu, nemusím mať ekasu keďže mi pravdepodobne pošta pošle peniaze aj tak na účet ? Alebo aké sú ďalšie praktické kroky, ktoré musím urobiť ?

Ďakujem pekne
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.