Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Vyplácanie provízií

Otázka
Chcem vás poprosiť o radu v tomto:
Chcem ponúkať online kurzy a lektorov vyplácať formou provízii z predaja. Ak je lektor podnikateľ, je to ok, jednoducho si to vyfakturuje. Ale čo ak nie je. Uvažoval som nad dohodou o vykonaní práce, ale problém je, že sa na ňu sťahuje minimálna mzda. Môže sa kľudne stať, že sa žiadny kurz nepredá, alebo že sa ich predá málo a nebude to stačiť na minimálnu mzdu. Všimol som však, že napríklad pri afiliate programoch (to je keď napríklad majitelia blogov dostávajú provízie za sprostredkovanie predaja - využíva to napríklad Alza, Martinus a ďalší), ak majú vyplatiť fyzické osoby, moc to neriešia. Uzavrú niečo, čomu hovoria Dohoda o spolupráci, prípadne Partnerská zmluva (ten isty typ zmluvy s FO aj podnikateľmi), jednoducho im pošlú peniaze, keď ich o to partner požiada a odvody či dane nechávajú, nech si už poriešia sami. Je toto podľa vás ok spôsob aj pre lektorov online kurzov? Vďaka za akýkoľvek feedback
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.