Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Vymáhanie pohľadávky

Otázka
Dobrý deň!

Odberateľovi sme v minulom roku vykonali práce, dohodli sme sa, aj na ďalšej spolupráci a preto mu boli poskytnuté zvýhodnené podmienky, mali sme mu fakturovať nižšiu cenu, napr. 200 €. Po dokončení prác sme ho však nevedeli kontaktovať a dalo nám značné úsilie vyhľadať jeho fakturačné údaje a pod. Faktúru sme mu potom vystavili na napr. 350 €, riadne odoslali, máme potvrdenie o prevzatí. Následne nás asi o jeden a pol mesiaca neskôr (keď už sme mu zaslali 3 upomienky) kontaktoval, že nesúhlasí s fakturovanou sumou, pretože sme sa dohodli na 200€. Nakoľko sme si neboli istí, že dodrží svoje slovo a zaplatí nám, navrhli sme mu nasledovné riešenie - na účet nám pošle dohodnutých 200€ a faktúru opravíme, resp. vystavíme dobropis k pôvodnej.
Od vtedy čo sme mu však poslali navrhované riešenie, cca mesiac, sa nijak neozýva.
Chcem sa preto spýtať, už nám došla trpezlivosť a chceme od neho vymáhať pohľadávku v plnej sume faktúry. Nechceme sa obrátiť na komerčných vymáhateľov pohľadávok. Na akú inštitúciu sa treba obrátiť? Podať žalobu na polícií? Samozrejme, najlepšie by bolo, aby vznikli čo najmenšie dodatočné náklady a podľa možnosti čo najrýchlejšie riešenie.

Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.