Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Voľná živnosť- výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva

Otázka
Dobrý deň, mám živnostenské oprávnenie na výrobu jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia a korku.
Nakoľko sa jedná výlučne o handmade výrobu, pri práci nepoužívam žiadne stroje. Materiál opracovávam ručne.
Keďže výroba nábytku spadá pod remeselnú živnosť a zároveň na voľnú živnosť môžem hobľovať, brúsiť, robiť porez a pod. ( čiže vznikne hotový diel nábytku - nie nábytok ) a následne môžem diely montovať do hotového stolárskeho výrobku.
Pokiaľ viem, tak handmade práca nepatrí pod remeselnú živnosť, mám teda nejaké obmedzenia na zhotovenie stolárskych výrobkov a následnú montáž ?
Za odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.