Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Voľná živnosť a slobodné povolanie zároveň?

Otázka
Dobrý deň, budem veľmi vďačná za radu.
Plánujem podnikať v oblasti digitálneho dizajnu-grafický design-reklamná a propagačná grafika, DTP grafika, webdesign a tvorba webstránok, UI/UX design, motion design. Zároveň, keďže okrem tohto aj maľujem, by som ale rada predávala svoje obrazy.
Volala som na živnostenský úrad, pani mi povedala, že v rámci digi dizajnu ide o voľnú živnosť, predaj obrazov je už ale slobodné povolanie.
Pri vytváraní animácií ale zrejme pôjde skôr o audiovizuálne diela, ktoré rovnako spadajú pod slobodné povolanie.
Moja otázka teda znie- je možné mať založenú voľnú živnosť a zároveň slobodné povolanie a ak áno, vedeli by ste mi poradiť, či by som v takom prípade mala dve rôzne čísla- IČO a DIČ? Rovnako by ma zaujímalo či sa v takom prípade nejako navyšujú poplatky zdravotnej poisťovni?
Začínam sa v tom nejak zamotávať a bohužiaľ som nenašla k tejto téme nikde nič relevantné.
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď!
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.