Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Účtovníctvo

Otázka
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aký typ účtovníctva zvoliť pri prevádzkovaní internetového obchodu (predaj tovaru). Musím viesť jednoduché účtovníctvo alebo stačí ak si budem viesť pre seba evidenciu o príjmoch a výdavkoch a tovare,ak si budem uplatňovať paušálne výdavky.( nie som platca DPH)
A ďalšia otázka je či si môžem do výdavkov účtovať tovar ktorý bol zakúpený ešte pred začatím živnosti( 1.2.2017 mi začína platiť živnosť ale tovar a ostatné veci na začatie podnikania boli nakúpené ešte v januári z osobného účtu a nie z podnikateľského účtu) Ďakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.