Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Tovar z Ruska dovoz

Otázka
Dobrý deň, mám vyhliadnutých zopár dodávateľov v Rusku, no mám problém nájsť prepravcu. Keď dovážam tovar z Číny, využívam Shenker (robí to však z Číny x prepravcov tu na Slovensku), ktorí sa postarajú o colné odbavenie tam aj tu a nemám starosti. Z Ruska sa mi zatiaľ doviezť tovar podarilo iba od jedného dodávateľa, ktorí ten tovar sám colne odbavil tam, poslal do Čiech (DPH som platil v Čechách, neskôr si dal vrátiť tu) a z Čiech mi to poslali sem. Otázka: nemáte niekto skúsenosti alebo vedomosť o tom, či existuje nejaký prepravca, ktorý vie doviezť tovar/colne odvaviť z Ruska? (Ide o zhruba 2 palety, takže takých, čo robia len celokamiónovú prepravu použiť nemôžem). Ďakujem za prípadnú odpoveď.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.