Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Súhrnný výkaz k DPH

Otázka
Dobrý deň!

Ďalšia z mojich komplikovaných otázok ohľadne DPHčky.
Podala som registráciu na platcu DPH (povinne), avšak oneskorene. V zákone som si našla, že musím dodatočne podať súhrnný výkaz, resp. daňové priznanie k DPH, za to obdobie, od kedy som mala byť platiteľ, až do vtedy, keď som sa ním reálne stala.
Zo zákona som sa nevedela vysomáriť, preto moja otázka znie nasledovne:
Môžem si v týchto výkazoch uplatniť DPH na vstupe? Niekde som totižto čítala, že si normálne urobím bilanciu - DPH na výstupe-DPH na vstupe. Inde som zase čítala, že DPH na výstupe si uplatniť nemôžem.
Ďalej by ma zaujímalo, či tie faktúry ktoré som vystavila za toto obdobie, napr. v hodnote 100€. Týchto 100€ malo byť už s DPH alebo som tým pádom mala faktúrovať 120€?
A posledná otázočka, prišla mi kartička, že platiteľov sa stanem 12. 10., znamená to, že výkaz musím podať za obdobie od 12. 10. do 12. 11. a musím ho podať do 20. 11.. Je to správne?

Veľmi pekne Vám ďakujem za ozrejmenie, v mnohých veciach mi už Vaše odpovede pomohli.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.