Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Študentská živnosť

Otázka
Zdravím,

Som Rišo študujem na 8 ročnom gymnáziu a na budúci rok maturujem. Mám 18 rokov a ako viacerí moji rovesníci, rozmýšlam nad tým, ako zarobiť. Narazil som na spôsob “resellingu” cez internet v podobe DROPSHIPPING. Platformou pre tento štýl je napríklad Shopify.

Funguje to asi tak, že pomocou Shopify si vytvorím www stránku podľa rôznych návrhov a predlôh. Umiestnim tam produkty, ktoré chcem predať avšak umiestnim ich tam akoby priamo zo stránky, z ktorej to beriem ja sám. To znamená že nájdem produkt A napríklad na Aliexpresse a pridám ho na svoju stránku samozrejme vo vyššej cene. Týmto spôsobom si spravím eshop, Shopify je teda platforma, ktorá nepotrebuje žiadne osvedčenia a podobne, čiže záleží od štátu v ktorom vlastník stránky žije. Obraciam sa teda na vás ako odborníkov s tým, či si myslíme, že je potrebná na toto živnosť a ak áno tak aký typ pre študenta je vhodný v tomto spôsobe marketingu a aké to ako pre študenta má výhody (čo všetko treba resp. netreba platiť )

Vopred ďakujem za odpoveď !
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.