Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Stravné

Otázka
Dobrý deň!

Máme jedného zamestnanca na TPP, je to zároveň aj moja švagriná, bývame spolu v jednej domácnosti. Samozrejme, nakoľko pracuje denne viac ako štyri hodiny, má nárok na stravné, resp. stravné lístky. Keďže ale žijeme v tej istej obci, kde pracuje v našej firme a zároveň s nami žije v jednej domácnosti, nechodí na obedy, ale stravuje sa doma. Štyri hodiny odpracuje doobeda, potom má pol hodinu obednú prestávku a ďalšiu pol hodinu, nakoľko predajňu znova otvárame až o jednej a následne odpracuje znova štyri hodiny.
Stravné tento rok je 4,20 € a ja jej musím poskytnúť plnenie 55 %, čiže 2,31 € na každý deň, keď odpracovala viac ako štyri hodiny.
Ovplyvní to nejak odvody? Prirátam túto sumu k základu dane, resp. ako to bude zapísané v mzdovom liste?
Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.