Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Spoločné využívanie plynu v 2 nezávislých prevádzkach

Otázka
Ahojte.
Potrebovala by som poradiť s týmto problemom. Mám prevádzku, ktorej priestor je oddelený z pôvodne jedného väčšieho priestoru. Ja mám vo svojom obchode jedno vykurovacie zariadenie( gamatku) a suseda má vo svojom obchode tiež jednu. Avšak faktúry chodia iba mne, a platím za obe prevádzky. Máme ústnu dohodu,že mi platí 1/3 lebo má menší priestor. Takto sme fungovali páru rokov. Teraz to však potrebujem nejak zazmluvnit,aby som jej mohla vystaviť faktúru,aby mi vedela urobiť platbu na podnikateľský účet.aby si ona vedela dať do účtovníctva faktúru,že mi platí a ja aby som mala doklad na základe ktorého mi príde platba na účet. Ale! Netuším akú zmluvu by sme mali spísať? Zmluvu o čom? A bude problém,ak sme do teraz fungovali iba na základe ústnej dohody a zrazu to chceme zmeniť? Ďakujem za akýkoľvek nápad,radu 😊
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.