Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Slobodne povolanie umelec a predaj na portali Etsy.com

Otázka
Dobry den,
Rada by som sa spytala na povinnosti pri predaji digitalnych predmetov vytvorenych mnou (obrazky, diare…) cez portal Etsy.com. Kupujuci by boli z celeho sveta. Ako postupovat prosim?
Musi sa takyto umelec registrovat na Statistickom urade alebo nie? Nasla som viacere informacie.
Musim pockat na pridelenie DIČ skor ako zacnem predavat na portali?
Musim byt registrovanym platcom DPH pri kupujucich z celeho sveta?
Dakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.