Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Prvá pomoc - ako v daňovom priznaní

Otázka
Dobrý deň!
Na základe covidovej situácie som podľa mojich predchádzajúcich príjmov poberala prvú pomoc od štátu (išlo o pomoc č. 4 - som podnikateľka bez platenia odvodov do sociálnej poisťovne). Spolu mi bola vyplatená pomoc vo výške 630 eur. Môj príjem za minulý rok bol však len 3400 eur, takže mi nevznikol nárok na daňový bonus na moje dve maloleté deti. Dočítala som sa, že nárok mám a mám si do príjmu započítať aj príspevok od štátu. Ak ho však uvediem do tabuľky, automaticky mi formulár "vykazuje", že mám zle uvedené výdavky. Chcem sa preto opýtať, kam a do ktorých riadkov mám tento príspevok uviesť, aby mi bol daňový bonus priznaný.
Ďakujem!
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.