Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Programátor pre zahraničnú firmu - mimo EU

Otázka
Dobrý deň,
chcem začať podnikať na živnosť popri klasickom pracovnom pomere.
Jedná sa o programovanie pre firmu sídliacu v Kanade. Chcem využiť paušálne výdavky.
Viete mi poradiť čo všetko je potrebné v tomto prípade, okrem samotného založenia živnosti vybaviť, aby si aj firma mohla uznať moju faktúru ako daňový výdaj (budem sa musieť zaregistrovať aj u nich na daň.úrade).
Tiež ma zaujíma, či v tomto prípade môžem vystaviť faktúru "len tak", alebo sa treba ešte registrovať na nejakom štatistickom, alebo inom úrade.
Prípadne viete mi poradiť miesto, kde dostanem oficiálne komplexné stanovisko k tejto problematike?
Ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.