Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Preddavky na daň

Otázka
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať nasledujúce otázky:
1) Firma má svoj príjem zo služieb, kt. poskytuje na základe zmluvy. Zmluva je uzavretá na dobu určitú. Po skončení jej platnosti sa predlžovať nebude. Tzn., že firma príde o značnú časť príjmu. Z predchádzajúcich účtovných období sa firma stala mesačným plátcom preddavkov na daň z príjmu.
Bude firma povinná v budúcom roku platiť preddavky ak preukáže, že jej príjmy z danej zmluvy končia?
2) Vyplývajú z neplatenia preddavkov pokuty, úroky alebo iné sankcie?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Miroslava Líšková
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.