Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Predaj vlastných umeleckých diel

Otázka
Zdravím, dočítal som sa nasledujúce : "V rámci rozširovania vlastných autorských diel niesom povinný si zakladať živnosť. A to aj keby táto činnosť vykazovala všeobecné vlastnosti živnosti, nebude považovaná za podnikanie, ale len za výkon vlastných autorských, resp. obdobných práv. "

Prostredníctvom internetového obchodu predávam mikiny na ktoré sám potláčam jedinečné grafiky ktoré predtým nadizajnujem v grafických programoch.

V niektorých zdrojoch sa taktiež používa pojem "slobodné povolanie".

Čo som teda povinný si v mojej situácii založiť ?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.