Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Predaj tovaru z Číny

Otázka
Dobrý deň,

chcel by som začať podnikať v oblasti predaja oblečenia formou e-shopu, ktoré by som rád dovážal z Číny. Išlo by o vlastný dizajn, logo a značku, ktoré by som si zadal ušiť. Výrobcu a obchodného partnera som si už našiel, no zaujímajú ma teraz legislatívne náležitosti. Preto by som bol rád ak by ste mi vedeli poradiť a odpovedať na tieto otázky:

a) čo všetko musí obsahovať, aké informácie musia byť na nášivke takého oblečenia ?
b) v akom jazyku musia byť tieto informácie, keď to bude určené globálnemu trhu ?
c) potrebujem si vybaviť nejaký certifikát na predaj takéhoto oblečenia ?
d) budem platiť clo ? a ak áno asi koľko %-né ?
e) musím ešte niečo ďalšie splniť predtým ako takýto tovar začnem predávať ?

Za ochotu a námahu zodpovedať na tieto otázky a tak mi pomôcť pri zrealizovaní môjho podnikania vopred ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.