Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Povinnosť podať daňové priznanie pre občianske združenie

Otázka
Dobrý deň. Chcela by so sa uistiť, či naozaj nemusím podávať daňové priznanie za občianske združenie? V minulom roku sme mali len príjmy dobrovoľné príspevky od fyzických osôb a osobný vklad predsedu OZ. Pokiaľ som správne pochopila, tak tieto dobrovoľné príspevky by mali byť oslobodené od dane, tým pádom nám nevzniká povinnosť podávať DP. Dobrovoľné príspevky boli za opateru a starostlivosť o psa. Táto činnosť je jednou z hlavných činností, ktoré má naše OZ v stanovách. Vďaka za odpoveď
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.