Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma postup na vyplatenie príspevku SZČO, ak už živnosť má.

Otázka
Dobrý deň, rada by som sa informovala ako to je s vyplatením príspevku, ktorého žiadosť treba na UPSVaR podať do 4.12.2020.
Živnosť aktuálne mám, od r.2017,žiadny grant som ešte nepoberala.Musím byť aspoň mesiac vedená na úrade práce, čiže od novembra, aby som stihla podať žiadosť do 4.12. Neviem ale či mám živnosť iba pozastaviť(ale to by som nemohla pol roka podnikať?) alebo živnosť zrušiť, dať sa na ten mesiac do evidencie na úrad práce, do 4.12.podať žiadosť a otvoriť si novú živnosť? Viete mi poradiť ako by to bolo najlepšie a či to termínovo je možné stihnúť - či sa živnosť zruší okamžite v prípade podania žiadosti, alebo to nejaký čas trvá?
ďakujem veĽmi pekne, pekný deň
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.