Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Poskytovanie marketingových služieb do Českej Republiky

Otázka
Pekný deň prajem. Pracujem ako živnostník - ponúkam marketingové služby. Rada by som spolupracovala s firmou z českej republiky ale potrebovala by som si overiť jednu vec. Ako živnostník mám povinnosť požiadať o pridelenie IC DPH. Pri vystavení faktúry do českej republiky uvediem, že prenášam daňovú povinnosť na odberateľa mojich služieb a on odvedie dph v českej republike. Ja budem raz ra štvrtok odosielať súhrnný výkaz finančnej správe. Zarátava sa mi takto získaný obrat do limitu obratu pre živnostníkov - 49 000? Teda ak napríklad za rok 2022 dosiahnem obrat 53000 eur, ale 43 000 bude zo služieb poskytovaných do českej republiky a uplatnením reverse charge, vzniká mi povinnosť stať sa platcom DPH?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.