Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Podnikanie z domu a vznik stálej prevádzkárne v zahraničí?

Otázka
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či môže živnostníkovi vzniknúť stála prevádzkáreň v ČR v prípade, že nepravidelne poskytuje služby klientom v ČR, avšak výlučne zo svojho bydliska na Slovensku. Podnikateľ sa fyzicky nepremiestňuje do ČR, prijímanie a odovzdanie spracovávaných dokumentov prebieha e-mailom, rovnako ako aj fakturácia. Dnes takýmto spôsobom pracujú napríklad grafici, copywriteri, prekladatelia a podobne. Cez hranice vtedy prechádza poskytovaná služba, nie však osoby, ktoré ju poskytujú. Musí byť pri takejto forme práce zakladaná prevádzkáreň v ČR (napr. keď sa poskytujú služby takýmto spôsobom dlhšie ako pol roka)? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.