Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Podnikanie v oblasti grafického dizajnu

Otázka
Dobrý deň,

bol by som vďačný za každú priamu radu, alebo prípadne aj za nasmerovanie, kde by som sa mohol dozvedieť informácie ohľadom formy podnikania v oblasti grafického dizajnu (+ webový dizajn, programovanie).

Už dlhší čas sa tejto oblasti venujem v podstate ako hobby aktivite, s tým že som sa postupne dostal do fázy, kedy som začal uvažovať o tom, že by som sa tomu začal venovať už aj profesionálne (podnikanie). Momentálne som v situácii, že to robím vo voľnom čase a pre ľudí, ktorí ma oslovia, prípadne pre média, s ktorými spolupracujem pravidelne. Keďže nemám nielen v tejto oblasti podnikania, ale vôbec s podnikaním alebo prácou na živnosť skúsenosť, snažím sa získať čo najviac informácií, ktoré sú pre mňa dôležité pre rozhodnutie, či a ako začať podnikať.

Nemám jasne najmä vo forme podnikania (živnosť?, freelancer?, slobodné povolanie?).

Skúšal som sa informovať na poradenstve ÚPSVaR, odkázali ma na živnostenský úrad; na živnostenskom mi vedeli poradiť len ohľadom živnosti a odkázali mi preštudovať si text zákona...
Existuje nejaká forma poradenstva, na ktoré by som sa mohol obrátiť s tým, že mi vedia fundovane poradiť a nepošlú ma hneď pri druhej otázky niekam inam? Aj preto sa skúšam pýtať aj touto formou na tomto portály.

Veľmi pekne ďakujem za každú radu

(O mojej práci:
Vrámci grafického dizajnu som spolupracoval s viacerými našimi médiami (televízia, webové portály), navrhoval rôzne formy prezentácie malým firmám, či organizátorom podujatí (grafiky, plagáty, prezentácie a pod.). Mojou doménou je oblasť športu, vytvoril som grafiky pre viacero zahraničných športovcov (od amatérov až po majstrov sveta) a s ponukou na spoluprácu ma oslovila aj firma z UK, ktorá sa stará o marketing a branding profesionálnym atlétom.)
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.