Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Podnikanie s vlastnym vyrobkom

Otázka
Dobry den, prosim chcem Vas poprosit o radu, kedze na internete som precital uz vselico no nedozvedel som sa uplnej odpovede na moje otazky. Pracujem na plny uvazok a chcem si zalozit zivnost pretoze chcem predavat svoj vlastny vyrobok, je to eroticka pomocka, nato aby som to dokazal vyrobit potrebujem suciastky, kedze nemam vlastnu fabriku tak si suciastky objednavam z internetu ktore prerobim a zhotovim hotovy moj vyrobok. Nie je to porotyp pretoze podobne vyrobky uz existuju ale aj moj je v niecom jedinecny. Chcem sa opytat viacero otazok: ak takyto moj vyrobok chcem predavat co potrebujem? Potrebujem nejake atesty na moj vyrobok ze je bezpecny? Moze moj vyrobok aj takto alebo musim pouzivat len cisto svoje suciastky, ktore si zial neviem vyrobit? Ak uvediem priklad je to nieco ako remeselna zivnost alebo volna zivnost, niekto predava vyrobky z dreva, z kovu ci ine doplnky a pouzivaju material kupeny alebo pozbierany ja v podstate robim to iste. Dalej ma zaujimaju odvody, viem ze do Socialnej poistovne sa nemusi odvadzat nic ak nepresiahne hruby zisk 4900 eur, moj predpokladany hruby zisk (cisty prijem a naklady na tovar a vyrobu) by mal byt asi 4500-4800 rocne. Takze by mato malo asi tesne minut ta povinnost odvadzat do Socialnej, avsak neminie ma odvadzanie do Zdravotnej, viem ze sa tam da uplatnit preddavok a nastavit si ho na nulu a potom na konci roku zo zisku do zdravotna poistovna vyrube, ale ako je to v praxi? Viem ze urcia nejaky vymeriavaci zaklad, pocita sa ten vymeriavaci zaklad z hrubeho prijimu alebo z cisteho zisku? kolko asi priblizne pri spominanom zisku mi vyrube zdravot. poistovna odvody? Ak som dobre pocital tak nejakych 240 eur ale zase neviem ci som spravne pocital, co je potrebne este z tohto hrubeho prijimu odvadzat? Je potrebne odviest dan z prijimu? pocita sa hruby prijem alebo cisty zisk? Co si mozem pri tomto uplatnit aby mi to pomohlo aj nieco zarobit nie len odvadzat, aky druh zivnosti by som si mal zalozit, nejaku volnu zivnost aby som nemusel specifikovat aky to je konkretne vyrobok a tym padom aby moj vyrobok nemusel podliehat nejakym testom? Dakujem pekne za odpoved.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.