Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Podnikanie občianskeho združenie

Otázka
Dobrý deň,
v rámci občianskeho združenia sme vydali knihu, ktorú dávame do distribúcie. V zmluve s distribútorom je uvedené, že za každý kvartál nám oznámi počet predaných kusov a my mu následne vystavíme faktúru, teda vlastne mu knihy predáme za dohodnutú sumu. Moja otázka znie, potrebuje občianske združenie na vystavenie faktúry (predaj vlastných kníh) podnikateľské oprávnenie (napr. nejakú živnosť) a následne získané DIČ, alebo nepotrebuje a iba vystaví faktúru bez DIČ?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.