Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Online evidencia tovaru

Otázka
Dobrý deň!

Máme maloobchodnú predajňu s nepotravinárskym tovarom. Čo sa predaja týka, máme jednu registračnú pokladnicu, táto nie je napojená na počítač. Keďže nemáme veľa druhov tovaru, evidenciu tovaru vedieme ručne na skladových kartách, veľkosť a sortiment našej predajne si podľa môjho názoru nevyžadujú viesť sklad pomocou programu.

Dnes mi však niekto tvrdil, že od 1. mája 2019 je zo zákona povinné viesť skladovú evidenciu online a že daňový úrad tým pádom sleduje pohyby tovaru na sklade, tovar čo je predaný atď.

Keďže som k danej veci nenašla žiadne informácie a príde mi to nezrealizovateľné, chcem sa spýtať, či neviete, o čo vôbec ide, keďže k tomu neviem nič nájsť a daná osoba mi tiež nič viac povedať nevedela.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Denisa
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.