Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Odpočet DPH

Otázka
Dobrý deň!

Od 12. októbra sme sa stali platiteľmi DPH a teda daňové priznanie k DPH a kontrolný výkaz podávam za obdobie od 12. 10. 2015 do 31. 10. 2015 s tým, že ho musím podať do 25. novembra.
Nejak mi však nejde do hlavy, ako si odpočítať DPHčku. Uvažujem správne, že dátum vystavenia na prijatých faktúrach, resp. dátum zdaniteľného plnenia na prijatých faktúrach musí byť 12. 10. 2015 a neskôr? Tieto faktúry musia byť zaplatené? Resp. ak mi príde faktúra s dátumom zdaniteľného plnenia 30. 10., je samozrejmé, že ju v ten deň neuhradím, ale uhradím ju až v novembri. V ktorom období si však uplatním odpočet?
Možno to celé len zbytočne komplikujem.

Ďakujem Vám za odpoveď.

S pozdravom
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.