Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Odpisovanie DHM a DPH pri predaji

Otázka
Firma s.r.o. platca DPH, kúpila byt v roku 2020 za 250 000,-- EUR od súkromnej osoby. Je nutné byt odpisovať 40 rokov alebo môže byť byt zaradený v ZI a nie je nutné ho odpisovať resp. môže ísť byt do kapitálového majetku?
Z bytu neboli uplatňované odpisy ani DPH z nákladov na rekonštrukciu. Platili sa len energie, vodné, stočné a bytový fond. V prípade predaja tohto bytu po 7rokoch sa z čoho bude v tomto prípade vypočítavať DPH?
Odpoveď
Na túto otázku ešte nikto nereagoval.