Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Odpis hmotného majetku

Otázka
Dobrý deň! Som živnostník, programátor, momentálne využívam možnosti paušálnych nákladov ale chcel by som sa informovať ako by som si mohol do vlastných nákladov pripočítať napr. odpisy hmotného majetku, náklady na hypotéku, auta. Ako programátor nemám možnosť odpisovať si veľa reálnych výdavkov na vstupu a môj ročný príjem nepresahuje 49790EUR. Podnikám v rodinnom dome kde aj bývam s rodinou, a ktorý som kúpil pred 9 rokmi na hypotéku a chcel by som sa spýtať, že ako by som mohol ten dom zaradiť do obchodného majetku a odpisovať, prípadne či by sa dali náklady na hypotéku zaradiť do nákladov podnikania. Osobné auto tiež nemám ešte zaradené do obchodného majetku - ako by sa to dalo a čo s tým súvisí? Ďakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.