Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Nezdaniteľná časť základu dane

Otázka
Dobrý deň!

Máme zamestnanca na skrátený pracovný úväzok. Namiesto 40h týždenne pracuje 30h týždenne. Zaujímalo by ma, ako je to s nezdaniteľnou časťou základu dane. Totižto, dohodli sme sa na hodinovej mzde. Táto hodinová mzda je vyššia ako minimálne hodinová mzda a nezdá sa mi, že na kratší čas s vyšším zárobkom by štát nechal odpočítať celú časť NČZD. No a teda moja otázka je, ako, resp. koľko je nezdaniteľná časť pre takéhoto zamestnanca?
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.