Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Neplatiteľ DPH a kúpa akcií

Otázka
Dobrý deň. Mám firmu,ktorá je neplatiteľom DPH. Chcem obchodovať prostredníctvom brokera XTB na vlastný účet. Legislatívne požiadavky spĺňam. Nejedná sa o neustále nakupovanie a predaj ale o nákup akcií, ktoré bude mať firma v dlhodobom vlastníctve a z ktorých bude firme vyplácaná aj dividenda. Pre jednoduchý príklad, firma nakúpi akcie Apple a raz za rok bude vyplatená dividenda.
Môže firma zostať ako neplatca DPH alebo sa musí stať platcom DPH?

Za odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.