Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Nákup tovaru z Kanady cez sklad vo Švédsku bez dane

Otázka
Dobrý deň,

nakupujeme od firmy z Kanady, ktorá predáva tovar po celom svete. Tovar na faktúre je uvedený bez dane, clo sme neplatili. Problém je, že na faktúre nemá firma uvedené ani IČDPH. Tovar objednaný zákazníkmi v rámci Európy je smerovaný z Kanady cez švédsky sklad, aby bolo možné ponúkať plne dovezené produkty (bez dovozných daní/cla pre vás) a znížiť sadzby za prepravu. Objednávky zadané všetkými zákazníkmi spracováva a odosiela spoločnosť z Kanady, ktorá nemá registráciu DPH v Európskej únii a ani sklad nemá registráciu IČ DPH.
Na faktúre nám nebola účtovaná DPH na žiadne zakúpené produkty. Tovar, tým že prišiel zo skladu v EU nepodliehal dani. Ako môžme túto faktúru zaúčtovať, keď nemáme IČ DPH? Je nutné to dodaniť?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.