Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Montážne služby vykonávané v Nemecku - registrácia §7a

Otázka
Dobrý deň, prosím o pomoc ... dodávateľ služby - slovenský živnostník neplatca DPH vykonáva montážne práce pre nemeckých odberateľov (platci DPH) priamo v Nemecku. Mesačne živnostník vystavuje faktúry zhruba na tri nemecké firmy. Jedná sa o rôzne montážne práce, na nehnuteľnosti + aj hnuteľné veci. Nejedná sa o stavebné práce. Je povinnosťou tohto živnostníka podať registráciu podľa §7a zákona o DPH ? Vopred ďakujem za pomoc.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.