Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Minerálna voda na pracovisku- daňová uznateľnosť

Otázka
Dobrý deň,
Zamestnávateľ chce poskytnúť pre zamestnancov minerálnu vodu (na cely rok) na pracovisku, do kancelárie- zamestnanci robia rôzne administratívne práce.

Chcela by som opýtať že v tomto prípade môže dať zamestnávateľ do daňovo uznatelných nákladov nákup minerálnej vody a uvedie to aj v internej smernici že na jeden deň pre jednu osobu poskytne napr. 1 L, alebo pri takých prácach to bude nedaňovým výdavkom (niekde som čítala že je to možné dať do nákladov iba vtedy ked zamestnanci robia rôzne fyzicky namáhavé práce-napr. murár)? Ako je to pri odpočte DPH?

dakujem
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.