Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Majetok Neplatcu DPH

Otázka
Dobry den, som neplatca DPH podnikam vo filmarskom priemysle mam kameru za 3000 eur a nanej objektiv za dalsie 3 tisicky chcem si to poistit kedze mam kamier viac a niekedy snimi nepracujem iba ja a moze sa lahko stat ze sa znicia. V poistovni mi to nevedia poistit ako sukromnej osobe iba ked to bude na firmu. Kedze som neplatca dph co mi poradil znamy, tak som si kameru kupil na seba ako sukromnu osobu. Kedze ani neviem ci mozem mat majetok ako neplatca dph ani sa otom nikde neviem docitat, tak som sa trochu zamotal kameru som kupoval minuly tyzden a mozno by mi vedeli vystavit druhu fakturu. Ale to len typujem. Skor ma zaujma ci mozem mat majetok. A ci si to viem napisat na firmu ked som vlastnik ja. Pripadne nejake ine rady. Znami ma odradil od platcu dph ze budem mat neskutocne vela uctovnictva a musim mat obraty. Ja ako produkcna firma niektory mesiac nekupim nic a iny mesiac ako bol tento kupim zariadenie aj za niekolko tisic. A vobec netusim co sa mi viac oplati.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.