Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Kúpno-predajna zmluva - ako je to s DPH?

Otázka
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na následovnú situáciu.
S kapelou sme nahrali vlastné CD, som fyzická osoba a na vlastné náklady som si dal vyrobiť niekoľko kusov. Teraz sa mi však ozval jeden e-shop, ktorý sa venuje predaju hudby (odvádzajú aj DPH) a chceli by od nás formou kúpno predajnej zmluvy odkúpiť niekoľko kusov CD, nakoľko nemám živnosť ani slobodné podnikanie. Ak predajcovi teda predám takto niekoľko kusov formou kúpno predajnej zmluvy, za vopred dohodnutú sumu, som povinný z takéhoto predaja odvádzať daň z príjmov, alebo uvádzať predaj na základe kúpno predajnej zmluvy do daňového priznania?

Ďakujem.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.