Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Kedy založiť živnosť

Otázka
Dobrý deň,
som zamestnanec a začínam podnikať online v USA. Chcel by som začať so slovenskou živnosťou ale nie som si istý kedy ju založiť (aby som zbytočne neplatil zdravotné odvody).

Mám teda dve otázky:
1) Kedy je nutné založiť živnosť? Stačí až keď budem mať vôbec nejaké príjmy? Predpokladám totiž, že minimálne prvé mesiace, možno rok, bude viac výdavkov ako príjmov (čiže štát zo mňa aj tak žiadne dane mať nebude). Nerád by som zaťažil svoj rozpočet ešte aj zdravotnými odvodmi alebo akýmikoľvek výdavkami, ktoré nie sú nutné.

2) Z predchádzajúcej otázky vyplýva - Môžem si do živnosti uplatniť výdavky na rozbeh podnikania (webhosting, výdaje na tovar, školenia...), ktoré boli pred založením živnosti? Ak áno, aké najstaršie môžu byť?

Za odpoveď budem veľmi vďačný.
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.