Online poradňa

Online poradňa slúži užívateľom ako priestor pre komunikáciu o všetkom, čo súvisí s podnikaním. Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít.

Pred založením akejkoľvek otázky najprv skúste pohľadať, či daná otázka už v poradni nie je zverejnená, aby ste sa vyhli zakladaniu duplicít. Pre zadávanie otázok musíte byť zaregistrovaní. Vyberte si tému. Kliknite na políčko "Pridaj novú otázku". Napíšte nadpis a text otázky. Odošlite kliknutím na "Odošli otázku". Nadpis a text otázky sa ihneď objavia na obrazovke. Odpoveď dostanete do jedného týždňa. O zodpovedaní Vašej otázky budete informovaní aj emailom.

Snažte sa o stručnosť, výstižnosť a dodržiavanie zásad slušnej a profesionálnej komunikácie (v prípade nejasnej otázky Vás požiadame o spresnenie).

Téma Káva, kávovar a rýchlovarná kanvica- daňový výdavok a DPH

Otázka
Zamestnanci v s.r.o. robia rôzne administratívne práce (prekladanie, vystavenie faktúr atď .) a dostanú stravné lístky, preto firma im nezabezbečí jedenie, ale majú tam kuchyňu, kde môžu jesť i navariť kávu, príp. čaj. S.r.o. preto nakúpil pre zamestnancom kávovar, rýchlovarnú kanvicu, kávu, čaj a s ním súvisiace produkty (cukor, poháre, lyžičky). Sú tieto výdavky daňovo uznateľným výdavkom pre s.r.o.? Ako je s DPH, má firma nárok na odpočet DPH?
Odpoveď
Táto otázka bola zodpovedaná pre prístup k odpovedi sa môžete registrovať.